Saffrin
Witamy na Saffrin! Właśnie znajdujesz się na PBF o tematyce końskiej. Nie zniechęcaj się, każdy chętnie Ci pomoże! Jesteś u nas mile widziany! Zapraszam do przeczytania naszej Encyklopedii, by zapoznać się z zasadami, a potem do założenia Karty Postaci Smile Dołącz do nas! Wciel się w konia i przeżywaj przygody!
Saffrin
Witamy na Saffrin! Właśnie znajdujesz się na PBF o tematyce końskiej. Nie zniechęcaj się, każdy chętnie Ci pomoże! Jesteś u nas mile widziany! Zapraszam do przeczytania naszej Encyklopedii, by zapoznać się z zasadami, a potem do założenia Karty Postaci Smile Dołącz do nas! Wciel się w konia i przeżywaj przygody!
Saffrin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Ogrodzenie

Go down 
4 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Rossuwa

Rossuwa


Posts : 529

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeNie Gru 27, 2015 3:47 pm

Jest to ogrodzone miejsce w kształcie kwadratu, gdzie z pewnością można układać konia. Są tu liny, narzędzia i sprzęt jeździecki. Płot jest zbyt wysoki by go przeskoczyć.
Powrót do góry Go down
https://saffrin.forumpolish.com
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeCzw Gru 31, 2015 7:42 pm

Piątka elfów tu przyszła razem z klaczą, którą udało się nakłonić do tego, by z nimi poszła. Cały sprzęt leżał zamknięty w piwniczce, padok nie miał niczego oprócz ogrodzenia i trawy. Atene trzymała klacz na linie, gdy reszta wysypywała przed bramą owies i sporo marchewek. Wkrótce dowódczyni ich odesłała. Zdjęła jej kantar i sama usiadła, opierając się o bramę i zamykając powieki.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeCzw Gru 31, 2015 8:00 pm

Weszliśmy na jakiś plac. Nie był brzydki. Jedyne co niszczyło widoki to wysoki płot. Patrzyłam na elfy, jak wysypują na ziemię jedzenie. Nie byłam głodna. Gdy inni poszli zostałam sama z dowódczynią. Zdjęła mi kantar i usiadła. Wyglądała jakby zaraz miała zasnąć. No i co mam robić spać biegać? Westchnęłam, rozejrzałam się. Schyliłam głowę i skubnęłam trochę trawy. Na polanie jest lepsza. Źle się czułam w zamknięciu nawet jak miałam dostępny duży teren. Pochodziłam to tu to tam, rozejrzałam się. Miałam dużo energii. Może i powinnam ją zachować na później ale póki co nie zbierało się na walkę.  Zerknęłam na elfkę chyba spała. Najciszej jak mogłam ruszyłam spokojnym galopem wzdłuż ogrodzenia. Ciągłe zakręty w lewo już mnie męczyły więc co jakiś czas zmieniałam płynnie kierunek.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 11:38 am

Elfka otworzyła lekko zaspane oczy leciutko, gdy do jej długich uszu dotarły dźwięki zagalopowania. Gdy klacz na nią nie patrzała, ta wspięła się na drzewo będące nad płotem. Siedziała tam cicho, a na jednej z gałęzi wisiał sprzęt, który zdołała przynieść prędzej niż wyruszyli w poszukiwania koni. Tak, niewątpliwie - złapie kolejną klaczkę lub ogierka i da go lub ją do towarzystwa. Czekała na reakcję.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 1:13 pm

Galopując nagle zobaczyłam, że elfa zniknęła jednak nadal było czuć jej zapach. Nie przejęłam się zbytnio. Nie przeszkadzała mi samotność. Zwolniłam i kłusem podbiegłam do sterty marchewek powąchałam je i kilka zjadłam. Były takie soczyste i smaczne. Następnie podeszłam do bramy. Przyjrzałam się jej. Solidna ale chyba da się zniszczyć. Lekko popchnęłam ją kopytem. Może nie była dokładnie zamknięta. Drugi raz kopnęłam ją mocniej. Narobiłam trochę hałasu rozejrzałam się więc by sprawdzić czy przyciągnęłam czyjąś uwagę.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 2:03 pm

Ante patrzyła z uśmiechem na jedzącą marchewki gniadą klacz. Wyraźnie jej smakowały. Nie uciekamy... - powiedziała wabiącym głosem. Zeskoczyła kilka centymetrów od grzbietu klaczy. Musimy nauczyć Cię chodzić pod siodłem. - mruknęła cicho do klaczy. Z hukiem spadło jasnobrązowe siodło i takiego samego koloru tranzelka. Dziewczyna zablokowała jej pójście na różne strony. Podstawiła jej ogłowie pod nos.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 2:19 pm

Usłyszałam jej głos i zauważyłam ją. Nie wystraszyłam się gdy zeskoczyła tuż obok mnie. Powiedziała coś miłym głosem. Gdy zobaczyłam siodło nie do końca wiedziałam jak się go używa. Podstawiła mi tranzelkę. Skojarzyłam to z niemiłym kantarem i nie miałam zamiaru jej zakładać. Przeciągle kwiknęłam. Zadarłam głowę jak najwyżej i stanęłam dęba lekko odtrącając elfkę kopytem. Uważałam jednak by nie zrobić jej krzywdy.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 2:26 pm

Elfka odsunęła się o krok, gdy klacz zaczęła wariować. Gdy już zaczynała lądować z małego dębiacza to Ante wsunęła jej na nos ogłowie bezwędzidłowe. Wszystkie paski wyregulowała, a obok niej stali trzej mężczyźni, którzy uczestniczyli w jej łapaniu. Pilnowali, żeby była grzeczna. Potem Elite delikatnie włożyła na nią siodło i dopięła go równie delikatnie. Puścili ją. Nie było mowy o tym, by można by było zerwać/zrzucić ten sprzęt. Może odreagować. Czekali.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 2:56 pm

Gdy tylko mnie puścili zaczęłam biegać po placu jak opętana. Rzucałam się na wszystkie strony i wierzgałam ale gdy któryś raz nie udało mi się zrzucić sprzętu zrozumiałam, że tylko oni mogą mi go zdjąć. Odbiegłam na drugi koniec placu i patrzyłam na nich. Nie miałam zamiaru podchodzić. Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to zniszczenie sprzętu tak by się nie nadawał do użytku. Szybko więc położyłam się na ziemi i zaczęłam tarzać mając nadzieję, że uszkodzę siodło na tyle mocno by musieli mi je wymienić.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 3:05 pm

Cała piątka patrzyła jak ta lata jak opętana. Większość koni się tak zachowywała. Zaczęła się tarzać. Zostaw ją. Wkrótce będzie wiedziała, że zacznie jej się to wżynać w grzbiet, jeśli będzie się dalej tarzała. Siodło jest nowe i jak widzicie w grubym pokrowcu. - mówiła do nich. Ante poza tym było obojętne jak będzie się jeździło jej w zepsutym siodle, ale nic na razie nie wskazywało iż będzie takie.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 3:20 pm

Widząc brak reakcji z ich strony zdziwiłam się. Myślałam raczej że będą biec w moją stronę coś krzycząc. Darowałam sobie tarzanie się. Teraz po prostu leżałam na boku wąchając trawę i patrząc w niebo. Podniosłam się do pozycji siedzącej. Wyglądałam jak wielki, zmutowany pies. Czekałam co zrobią. Nie wyglądali tak niebezpiecznie jak w lesie. Powoli przyzwyczajałam się do ekwipunku chociaż siodło mnie trochę uwierało. Może jest źle dopasowane? Westchnęłam patrząc na elfy zirytowana. Dlaczego mi tego nie zdejmiecie skoro widzicie, że tego nie chcę? Zarżałam głośno do nich ale raczej mnie nie zrozumieli.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 3:26 pm

Gniadoszka zaprzestała tarznia się. Leżała, potem siedziała - jak koń. Akurat te elfy nie znały czegoś takiego jak pies. Przestała wariować. Dowódczyni odesłała resztę oddziału i podeszła do klaczy, podając jej marchewkę. Dobry konik. - powiedziała, chwaląc ją. Zdjęła siodło i szybkim ruchem wskoczyła na gniadoszkę. Mocno zaczepiła się kolanami, by nie spaść.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 3:40 pm

Inne elfy opuściły teren a przywódczyni podeszła do mnie z marchewką. Złapałam ją w zęby i odgryzłam kawałek. Poczułam jak ciężar siodła zniknął z mojego grzbietu ale natychmiast został zastąpiony przez ciężar dziewczyny. Mocno zacisnęła na mnie nogi. Zachwiałam się lekko tracąc równowagę. Nie byłam przyzwyczajona do wożenia kogoś na sobie dlatego zrobiłam najleniwszy sposób protestu. Położyłam się na trawie tak by nie przygnieść elfki jednak za takie męczenie mnie skubnęłam ją w stopę. Cóż pewnie spodziewała się, że zacznę bardziej szaleć. Położyłam głowę na ziemi i patrzyłam przed siebie.

/Będę mogła odpisać późnym wieczorem
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 7:50 pm

Ante wymknęła się spod kładącego się konia. Elfy znali też metodę join-up. Chwyciła linę wiszącą na płocie i posłała pierwsze stanowcze uderzenie liną w ziemię, koło zadnich nóg klaczy. Miała galopować. Znakiem chęci przynależenia do niej było najpierw odwrócenie ucha w jej kierunku, następnie opuszczenie głowy i kłapanie pyskiem jakby coś jadła. Lecz czy ta zrozumie o co chodzi? Ante posyłała w stronę jej zadnich kopyt linę, tak jak wcześniej - nie uderzając jej.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimePią Sty 01, 2016 9:33 pm

Osiągnęłam swój cel, Elfka zeszła ze mnie i odeszła. Zobaczyłam jak bierze linę i idzie w moim kierunku. Zaniepokojona i zła położyłam uszy. Zamachnęła się. Byłam gotowa na ból ale usłyszałam jedynie mocne uderzenie o ziemię a nie o mnie. Nie chcesz mnie skrzywdzić? Już myślałam, że skończyła się jej cierpliwość. W sumie od początku była miła. Najwidoczniej chciała, żebym wstała. Co jednak zrobi kiedy się jej nie posłucham? Dalej leżałam i lekko się zaśmiałam widząc jej groźną minę.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeNie Sty 03, 2016 2:07 pm

Ante doskonale widziała jak ta najpierw lekko się kuli, oczekując bólu, a potem z niedowierzeniem patrzy, że elfka nie chce zadawać jej bólu. Muszę Cię tylko zajeździć, a wtedy będziemy wyruszały na przejażdżki. - tu wyjęła w jej kierunku ręce i ścisnęła powieki. Ręce siłowały się aż w końcu otworzyła oczy i przez telepatię - Proszę, wstań. To rzeczywiście mogło zdziwić gniadoszkę. Lecz potem oparła się zmęczona o płot.
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeNie Sty 03, 2016 3:11 pm

Elfka zrobiła coś strasznie dziwnego. Chyba usłyszałam jej głos. Kiedy oparła się o płot wyglądała na strasznie zmęczoną. Zaniepokoiłam się. Szybko wstałam i podbiegłam do niej. Stałam jakieś 2 metry od niej. Wyciągnęłam głowę w jej kierunku i patrzyłam uważnie. Nie wiedziałam dlaczego tak się o nią martwię w końcu mnie uwięziła. Syndrom sztokholmski? Cicho zarżałam bojąc się, że będąc za głośno ona poczuje się jeszcze gorzej. Nie wiedziałam jak na to zareaguje, mogła przecież udawać.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeWto Sty 05, 2016 3:28 pm

Przeraźliwy pisk rozsadzał głowę elfki. Cały ból pulsował we wszystkich częściach ciała. Gdy klacz zarżała jęknęła i zcięło ją z nóg. Normalnie śmiałaby się z dziwnego ustawienia głowy klaczy. Wiedz, że nie chcę Cię skrzywdzić.- szepnęła cichuteńko. Zamknęła oczy - była nieprzytomna. I właśnie wtedy rozległ się dźwięk rogu wojennego. Czy klacz ją zostawi czy pomoże?
Powrót do góry Go down
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeWto Sty 05, 2016 4:10 pm

Przerażona reakcją elfki nie wiedziałam co robić. Kiedy upadła na ziemię. Pobiegłam w stronę bramy. Zaczęłam w nią kopać robiąc jak najwięcej hałasu rżąc przy tym jak dzika. Pomocy!!! Usłyszałam jakiś dźwięk z daleka. Po chwili wróciłam do niej galopem i położyłam się obok lekko ją dotykając bokiem. Trąciłam nosem jej głowę. Co mam robić? Nie mogłam a raczej nie chciałam jej tu zostawiać samej. Delikatnie położyłam jej głowę na ramieniu. Jedyne co teraz zostało to czekać na pomoc.
Powrót do góry Go down
Stella

Stella


Posts : 32

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeWto Sty 05, 2016 9:18 pm

Stella obudziła się w jakimś kwatratowym ogrodzeniu. A konkretnie w jego rogu. Zauważyła gniadą klacz shire i dwunożną która ją złapała. Siwka wstała i spróbowała uciec, lecz zderzyła się z ogrodzeniem. Popędziła na przeciwległy róg, ale tuż przez przeszkodą zrezygnowała ze skoku, wiedząc że jej się nie uda. Spojrzała z furią na dwunożną i popędziła w kierunku niej i klaczy. Możecie mi powiedzieć co ty się dzieje i gdzie ja jestem? Zarżała do gniadej, gdyż miała przeczucie że jak większość innych zwierząt, elfka jej nie zrozumie. Klacz pachniała SHW, więc Stell szybko zrozumiała że ona też jest stąd.
Powrót do góry Go down
Vitalia

Vitalia


Posts : 1288
Age : 33

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeSro Sty 06, 2016 3:40 pm

Elfka się nie budziła. Do bramy zbliżały kolejne elfy, ciągnąc klacz, a kolejni nieśli Flover i Kishana. Złożyli wszystkie konie i je rozwiązali. Mocno zaniepokojeni podeszli do nieprzytomnej Ante i do ślicznej klaczy shire. Oblali ją trochę wodą i nalali wody również do ust. Wkrótce ocknęła się. Co Ty zrobiłaś?- spytali się, zachowując się dość głośno. Ante pogłaskała gniadoszkę po nosie. Użyłam mocy...- stwierdziła bezwstydnie. Przecież wiesz, że nie umiesz się nimi posługiwać!- zaczęli na nią krzyczeć. To ja jestem córką czarodzieja i nimfy, nie wy. Uczę się, panuję.- powiedziała ze złością, a niebo zakryły chmury. Zaczął padać ulewny deszcz. Usiadła i zaczęła płakać, a reszta elfów sobie poszła. Zamknęli dokładnie bramę.
Powrót do góry Go down
Flover

Flover


Posts : 274

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeSro Sty 06, 2016 3:57 pm

Przyszła spokojnie z elfami. Gdy ja wypuścili, przebiegła kawałek, by się rozprostować. Raz miała do czynienia z tymi prawie ludźmi, lecz było łagodniej... chociaż nie do końca. Jednak i tak blondyn uwolnił konie, nie licząc tego, że znów ich zamknęli w stajni. Stanęła przy reszcie koni. Niektórych nie znała, lecz i tak powiedziała:
- Flover - by później nie mówić: ta klacz, albo ta karuska, arabka, czy co tam jeszcze wpadło. Słowa Kishana, a klaczy, wydawały się całkiem inne. Nie chodziło jej o wiązanie, a jednak... nie wyszło to, co miała na myśli. Jednak to zignorowała. Patrzyła jak elfy odchodzą, a jedna z nich zostaje i płacze. Padał deszcz i nie wyglądało, jakby miał zamiar przestać.
Powrót do góry Go down
http://envelope.forumpolish.com
Guest
Gość




Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeSro Sty 06, 2016 5:25 pm

Spostrzegłam, że jest tutaj jeszcze jedna klacz. Próbowała uciec. Zobaczyła nas i przybiegła wściekła. Na jej pytanie wykonałam głową ruch mający oznaczać "nie wiem". Gdy przyszły inne elfy i zaczęły zajmować się dziewczyną wstałam i odsunęłam się. Oni wiedzieli jak się nią zająć. Patrzyłam uważnie. Elfka się obudziła. Chwilę rozmawiali, a raczej krzyczeli. Nadal wyglądała na słabą. "Ludzie" opuścili teren zostawiając tutaj kilka koni. Gdy moja opiekunka zaczęła płakać podeszłam do niej i musnęłam jej policzek chrapami. Wszystko w porządku? Cicho zarżałam wiedząc, że i tak mnie chyba nie zrozumie, chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia nie byłam niczego pewna. Padał mocny deszcz. Stanęłam prawie nad Elfką tak by uchronić ją przed wodą. Nigdzie nie pójdę dopóki jej stan się nie polepszy.
Powrót do góry Go down
Stella

Stella


Posts : 32

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeSro Sty 06, 2016 9:34 pm

Stella patrzyła na całe zajście z boku. Gdy shire wykonała gest mający znaczyć "nie wiem", siwka poszła w kąt ogrodzenia i zaczęła walić czołem w słup. Nie obchodziło jej co zaraz będzie się działo, a gdy kara klacz przedstawiła się jako Flover, Stell na chwilę przestała robić sobie krzywdę i zarżała na tyle głośno, aby inne konie usłyszały: Stella.
I znów poczęła walić głową w słup, myśląc że to może coś dać. Gdy po kilku minutach zaczął lać deszcz, klacz mruknęła do siebie: Świetnie. Po prostu super. Każde słowo cedziła przez zęby. Wilgotna grzywa zaczęła się kręcić tak, że po chwili siwka wyglądała jakby była jedną z tych lalek, którym karbują włosy, a potem sprzedają te plastiki naiwnym dwunożnym.
Powrót do góry Go down
Flover

Flover


Posts : 274

Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitimeSro Sty 06, 2016 9:50 pm

/ Kishan, czekamy.

W głowie klaczy zrodził się pomysł, może by i nie zdziałał, ale zawsze warto spróbować.
Stella, to imię... nie, nigdy - po czym podeszła do siwki, odtrącając myśli i zapominając o nich.
- Nie wiem jak ty, ale ja tu długo nie zostanę. Reszta koni chyba też, a ta shire jak chce. Czy zostaje czy idzie, jej wybór.- Podeszła do lin, batów i sprzętu do "układania" koni. Wzięła parę lin i ogłowia. Wróciła do Stell.
- Weź i obwiąż ten drewniany słup - powiedziała, podając klaczy liny i ogłowie. - Zostaw dwie dłuższe końcówki i do jednej przywiąż wodze.
Jeśli siwka posłuchała, zaraz Flo zaczęła brać się za przywiązywanie do ogłowia drugi koniec sznura. Jeśli jednak nie, sama przywiązała liny (itd.).- Możemy to wyrwać, bo ta deska jest najsłabsza. Możliwe, że się uda, ale ktoś musi jeszcze pomóc to "wyważyć". Zawsze warto spróbować. - Po czym założyła sobie ogłowie. Nie wierzę, że to robię. - Pomyślała, patrząc w ziemię. Jeśli ktoś się dołączy, mogą wyrwać tą bele, a wtedy będzie okazja na ucieczkę. Arabka nie miała ochoty tu długo zostać. Oczywiście, przyda się odciągnięcie uwagi, ale tym może sama się później zajmie.
Powrót do góry Go down
http://envelope.forumpolish.com
Sponsored content





Ogrodzenie Empty
PisanieTemat: Re: Ogrodzenie   Ogrodzenie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Ogrodzenie
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saffrin :: Off Topic :: Archiwum :: Obozowisko elfów-
Skocz do: